• SUBSCRIBE
  • FACEBOOK
  • TWITTER

Odkryj fantastyczną Hiszpanię!

Skarby Danii
Północna cześć Europy zazwyczaj jest dość niedoceniana przez turystów z wielu państw, co widoczne jest także i w Polsce. Z pozoru nie ma tam zbyt wielu godnych uwagi atrakcji, natomiast sama dość chłodna pogoda powoduje, że celem naszych wakacyjnych wyjazdów znacznie częściej są południowe, słoneczne kraje. Tego typu podejście jest jednak sporym błędem, bo same tylko kraje skandynawskie mają do zaoferowania tak mnóstwo godnych uwagi rzeczy, że każdy będzie mógł wśród nich znaleźć coś dla siebie.
Doskonałym przykładem może tutaj być Dania, niezbyt duży kraj leżąca przede wszystkim na półwyspie Jutlandzkim. Należy ona do kręgu krajów nordyckich, przez co sama jej kultura trwale związana jest z legendarnymi wikingami. Jest to nade wszystko kraj o bardzo bogatej historii, dzięki czemu sama tylko jego stolica – Kopenhaga – zawiera sporo ciekawych zabytków oraz innych atrakcji, które każdemu turyście mogą zapewnić mnóstwo zabawy.
Dania jest więc fantastycznym dowodem na to, że północna cześć Europy także może być dobrym celem wakacyjnych wypraw. Dodatkowo położona jest ona bardzo blisko Polski, dzięki czemu wybranie się do niej nikomu z nas nie sprawi większych problemów – naprawdę warto!

1. Odwiedź stronę

2. Przeglądaj

3. Dowiedz się więcej

4. Sprawdź to

5. Więcej informacji

Categories: Rekreacja

Comments are closed.